Ödemeler verilmeye başladı T.C kimlik no ile sorgulayın son gün bugün

Ödemeler verilmeye başladı T.C kimlik no ile sorgulayın son gün bugün

Türkiye’de gerçekleşen destek ödemeleri her ay devam ediyorken, Aile ve Sosyal Bakanlı Derya Yanık, Eylül ayına ilişkin olarak verilecek ödemelerle ilgili olarak yurttaşlara açıklama yaptı. İşte tüm detaylar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın gerçekleştirdiği duyuruya göre, Eylül ayında Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımları, Çoklu Doğum Yardımı ve Kronik Hastalık Yardım Programı çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine yaklaşık olarak 179 milyon lira ödeme yapıldığını aktardı.

turk-lirasi-depophotos-1485413.jpg

Ödemelerde Son Gün

Yapılan yardımlarla ilgili olarak açıklama yapan Derya Yanık şunları söyledi:‘’Şartlı Eğitim Yardımımız ile çocukların okula devam etmesi kaydıyla, ilk ve orta öğrenim çağında çocuğu bulunan ve sosyal güvencesi olmayan ailelerimize eğitim desteğinde bulunuyoruz. Şartlı Sağlık Yardımımız ile de 0-6 yaş arasında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelerimize, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği zamanlarda sağlık kontrollerini yaptırmaları kaydıyla düzenli nakdi yardımda bulunuyoruz.

turk-lirasi-icin-zor-bir-kis-olacak.jpg

Ayrıca çoklu doğum (ikiz, üçüz vb.) sonucu dünyaya gelen çocukların bulunduğu ihtiyaç sahibi hanelerimize de nakdi destek veriyoruz. Bu kapsamda Eylül ayında bu sosyal yardım programlarımız ile 175,3 milyon TL ödeme yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bugün Tamamlanacak

Bakan Derya Yanık, Tüberküloz ve SSPE hastalığından kaynaklı olarak kronik rahatsızlıklara sahip olan kişilere 3.7 milyon lira destekte bulunabileceklerini aktardı. Derya Yanık, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Böylece Eylül ayında dört nakdi sosyal destek programımız ile 179 milyon TL ödeme yapıyoruz” dedi.

turk-lirasi-neden-deger-kaybediyor-dikkat-ceken-analiz-lx3-jpg.webp

Bunların yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi yurttaşlara yapılan destek ödemelerinin bugün tamamlanacağını ifade etti.