SSK,Bağ-kur ve emeklilerine yeni zam geldi! Yeni zam oranları ve maaşa etkisi ne kadar ?

SSK,Bağ-kur ve emeklilerine yeni zam geldi! Yeni zam oranları ve maaşa etkisi ne kadar ?

Herkesin gözü bu haberde, Emeklilere yapılacak zam'ma gözler çevrildi. Emeklilerin Seyyanen zam beklentileri arttı.

Memurlar ve doktorlar için ek iyileştirme adımları, emeklileride heyecanlandırdı. Emekliler de ek zam beklentisi içerisine girdi.

Ocakta Maaşlarına %5 zam ve 2021'in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflesyonun yüzde 3'ü aşan kısmı kadar fark yansıtılacak olan memurlara ilave bir artış daha yapılması için düğmeye basılırken, bu düzenlemeden memur emeklilerinin de yararlanması bekleniyor.

Temmuz - Kasım enflasyonu %10.48 çıktı. Buna Göre; memurların ve memur emeklilerinin zam oranı yüzde 12.48'e ( yüzde 5 zam + yüzde 7.48 enflasyon farkı ) ulaştı.

Bunu aralık enflasyonu ve belirlenecek ilave zam eklenecek, ocak zammı belli olacak.

İKİNCİ ARTIŞ BEKLENTİSİ

Memur ve memur emeklilerine yönelik ilave zam güncellemesi merakla beklenirken, SSK ve BAĞ-KUR emeklileri de seyyanen zam müjdesi istiyor.

Ocak'ta maaşlarına 2021'in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam alacak SSK ve BAĞ-KUR'lular, buna ilaveten ikinci bir artış beklentisi yaşıyor.

Temmuz-Kasım enflasyonuna göre SSK ve Bağ-kur emeklilerin zam oranı %10.48 'e çıktı. Bu orana aylık enflasyon eklenecek. Eğer ilave zam müjdesi gelirse, emeklilerin zam oranı daha da yükselecek.

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLERİ İÇİN

screenshot-3-001.png

MEMUR VE EMEKLİLER İÇİN

screenshot-4.png