Yılbaşında Memur ve Emekliye Rekor ikramiye geliyor

Yılbaşında Memur ve Emekliye Rekor ikramiye geliyor

Emеklilеrе yılbaşı ikramiyеsi verilmesi kоnusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da açıklama yaptı. 1100 TL'lik yılbaşı ikrаmiyesi vаr mı? Sоn dаkikа Cumhurbaşkanı Erdoğan tаrаfındаn duyurusu gеrçеklеştirilеn еmеkli ikramiyeleri hakkında yеni hаberler gelmeye bаşlаdı.

Emeklilere bayramlarda verilen 1100 liralık ikramiye tutarının yılbaşında da verilmesi bekleniyor.

Emekli vatandaşlar açısından devlet destekli bir şekilde nakit ödemeleri yapılıyor. Emekli vatandaşlar, bankalar tarafından verilmekte olan promosyonlar haricinde devlet tarafından verilmekte olan emekli promosyonları da gündeme geliyor. Emekli vatandaşlar, devlet tarafından verilmekte olan promosyonların adı ise ikramiye olarak geçiyor. Daha öncesinde Ramazan Bayramı'nda ve Kurban Bayramı'nda 1000 TL'lik ödeme alan emekliler, pandemi dönemi içerisinde 1100 TL ödeme almıştı. Pandemi dönemi içerisinde problem yaşayan emekli vatandaşlar açısından başlatılan yılbaşı ikramiyesi ile alakalı detaylar netlik kazanmaya başladı. Emekli vatandaşlar, Ramazan Bayramı'nda ve Kurban Bayramı'nda almış oldukları 1100 TL'lik ikramiyeleri yılbaşında da almak istiyor. Yılbaşı ikramiyesi olarak emekli bulunan vatandaşlara verilecek olan 1100 TL bu ay içerisinde belli olacak. Eğer ki meclis onayından geçmesi durumunda resmi gazetede yayınlanırsa o zaman herhangi bir başvuru dahi yapılmasına gerek olmadan maaş alınan gün hesaplara 1100 TL lik yılbaşı ikramiyesi yatacak.

EMEKLİLERE NE KADAR YILBAŞI İKRAMİYESİ VERİLECEK?

2021 senesinin sonuna doğru yavaş yavaş gelirken, emekliler yılbaşı ikramiyesi alıp almayacaklarını merak etmeye başladı. Yılbaşı ikramiyeleri onaylanması halinde emekli maaşı alınan banka hesabına devlet tarafından 1100 TL'lik ikramiye yatırılacak. Meclis tarafından sunulacak bu öneri ile beraber Eğer ki 1100 TL'lik ödeme alınması talep edilirse başvuru yapılmasına gerek olmadan devlet tarafından emekli maaşı hesabını bu para aktarılacak ve yılbaşından önce çekim işlemleri gerçekleştirilecek. Yılbaşı ikramiyesinin emeklilere verilmesi konusu meclisten geçmez ise eğer devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, gerçekleştirecekleri avantajlı kampanyalar aracılığı ile yılbaşı açısından emekli vatandaşların nakit imkanı tanıyacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden alınacak emekli maaşları üzerinden 10 bin TL'ye varan 36 ay vadeli düşük faizli kredi ilk taksit ödemesinde ise 6 ay sonra ödeme yapılabilecek şekilde kampanyaya başvuru yapılabilir. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 10.000 TL'lik 36 ay vadeli verilen kredi haricinde aynı zamanda emekli maaşlarını kendi bankasına taşıyan emekli vatandaşlara 750 TL'ye varan Emekli promosyonu ile 5.000 TL'ye varan artı para avantajı sunuluyor.