2022 bekçi alımları ne zaman başlıyor?

2022 bekçi alımları ne zaman başlıyor?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen çarşı ve mahalle bekçiliği alımlarının ne zaman gerçekleştirileceği merak edilmekte. Peki, 2022 bekçi alımları ne zaman olacak?

Polis Akademisi Başkanlığı’nca yapılan çarşı ve mahalle bekçiliği alımları tekrardan gündeme geldi. Adaylar uzun süredir açıklanması beklenen 10 bin bekçi alım ilanıyla ilgili olarak paylaşılacak tarihi merak ediyor. Bekçi olmak isteyen birçok kişi ise 2022 bekçi alımıyla ilgili detayları araştırıyor.

BAŞVURU TARİHİ DUYURULDU MU?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan bekçi alımı ile ilgili henüz başvuru tarihleri açıklanmadı. İlanın yayımlanmasıyla birlikte 2022 PA başvuru şartları, eğitim durumu ve yaş gibi sınırlamalarda belli olmuş olacak. Bu nedenle 2022 bekçi alımı ilanına başvurmak isteyenler sık sık Polis Akademisi Başkanlığı’nın sayfasını ve haber sitemizi takip edebilir.

2022 BEKÇİ MAAŞLARI NE KADAR?

İlkokul Mezunu Bekçi 6,535 TL

Lise Mezunu Bekçi 6,767 TL

Üniversite Mezunu Bekçi 7,074 TL

BEKÇİ ALIM ŞARTLARI NELER?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
-En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
-En az 167 cm boyunda olmak,
-Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.
-31 yaşından gün almamış olmak
-Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
-Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
-Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak