Akp karıştı...Soylu'nun üstünü çizdi

Akp karıştı...Soylu'nun üstünü çizdi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Vekili Özgür Özel siyasi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özgür, gündeme ilişkin konuştu. Halk Tv'de konuşan Özel, AKP'nin neden özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldığını söyledi.

''AKP İSTANBUL YENİLGİSİNİ KABUL ETMİYOR''

Özel, 2019 31 Mart ve 24 Haziran seçimlerinde AKP'nin İStanbul'u kaybetmesini kabullenmediğini ve bu nedenle sürekli İmamoğlu'nu hedef aldığını belirtti.

BİNALİ YILDIRIM'IN SOYLU RAHATSIZLIĞI

Özel, Erdoğan'ın ''İstanbul'u kaybeden Türkiye'yi kaybeder'' sözlerinin AK Parti'de büyük yankı uyandırdığını ve parti içerisinde sürtüşmeleri tetiklediğini ifade etti. AKP'de bir grubun Binali Yıldırım'ın seçimleri ciddiye almadığını söylediğini ifade etti. Diğer yandan Binali Yıldırım'ın seçimin kaybedilmesinin ana nedeni olarak Süleyman Soylu'yu işaret ettiğini söyledi. Hatta yakın çevresine Soylu'nun kullandığı jargon nedeniyle seçimleri kaybettiklerini söylediğini iddia etti. Ve Yıldırım'ın Soylu'dan rahatsız olduğunu ireli sürdü.

ERDOĞAN-YILDIRIM İLİŞKİSİ

Bilindiği üzere Binali Yıldırım AK Parti içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a en yakın isim olarak biliniyor. Nitekim Erdoğan Bianli Yıldırım'dan bahs ederken sık sık ''kardeşim'' kelimesini kullanıyor.