Ali Babacan’dan hükümete sert yanıt

Ali Babacan’dan hükümete sert yanıt

DEVA Partisi Lideri Ali Babacan, İstanbul’da oldukça hızla yükselen kira fiyatlarından kaynaklı şikayetçi olan yurttaşlarla konuştu. Babacan, ‘’Hükümet ekonominin kontrolünü elinden kaçırdı’’ diye ekledi.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul Eyüpsultan’daki yurttaşlarla bir araya geldi. Deva Genel Başkanı Babacan, yurttaşların sokaklarda kendileriyle sohbet ederken yüksek kira fiyatlarından dert yanmalarına yanıt verdi. Babacan’da yüksek fiyatlarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Babacan, "Bu yılki kira artışı daha önce hiç olmamıştı, bu kadar olmamıştı. Fiyatlar aldı başını gidiyor. (Çocuğu) Üniversiteyi kazanıp da gönderemeyen çok aile var… Hükümet ekonominin kontrolünü elinden kaçırdı. Biz onun için yola çıktık. İyi bir alternatif hazırlamamız, şimdiden çalışmamız gerekiyor" dedi.

"ÇOCUKLAR İYİ ÜNİVERSİTELERİ KAZANIYOR AMA AİLELER KAYDETTİREMİYORLAR"

Babacan ile bir yurttaş arasında şu konuşma yaşandı:

Yurttaş: Anne baba çocuğunu okumaya gönderiyor. Emekli nasıl ödeyecek kirasını?

Babacan: Kiralar çok arttı. Bu yılki kira artışı daha önce hiç olmamıştı, bu kadar olmamıştı. Öğrencilerin en önemli ihtiyacı gıda. İki; kira. Fiyatlar aldı başını gidiyor. (Çocuğu) Üniversiteyi kazanıp da gönderemeyen çok aile var.

Yurttaş: ‘Çocuğunuz üniversiteye gitmesin’ diyorlar. Cahil mi kalacak?

Babacan: Çocuklar iyi üniversiteleri kazanıyor ama aileler kaydettiremiyorlar. Çok yazık.

"KADIN ÇOCUĞUNU OKUTAMIYOR"

Yurttaş: Kadın çocuğunu okutamıyor.

Babacan: Hükümet ekonominin kontrolünü elinden kaçırdı. Biz onun için yola çıktık. İyi bir alternatif hazırlamamız, şimdiden çalışmamız gerekiyor.