Android 13’ün yeni detayları belli oldu

Android 13’ün yeni detayları belli oldu

Dünya’da en fazla kullanılan işletim sistemlerinden Android, son sürümüyle ilgili detaylar sızmaya başladı. Gelen son bilgilere göre, Şubat ayında Android 13 resmen piyasaya sürülecek ve telefonlarla güncellenecek.

Android 13’ün yeni özellikleri birçok yurttaş tarafından merak ediliyor. Gelen yenilikler eskilerine nazaran oldukça avantajlı bir urumda olacak. Daha önceden paylaşılan güncellemelere bakıldığında bu yılın sonlarında kullanıcılar için beta sürüm dağıtma ihtimalinin olduğu bilgisi paylaşıldı.

Bu yeni güncelleme ile birlikte mobil veri, hotspot ve wi-fi gibi birçok konuda gelişme yaşanacağı görülüyor. Kullanıcı arayüzünde bildirim merkezi tek bir çatı altında toplanacak. Herkes için kaydırılan ekran görüntüleri özelliği gelecek.

Android 13 ile birlikte kullanıcılara sunulacak olan yeni özellikler neredeyse her detayı kapsayacak. Mesela arkaya dokunmayı algılama özelliği gelecek. Aslına bakacak olursak bu özellik iOS 15 platformunda zaten kullanılıyor. Mesela arkaya dokuma hareketini özelleştirmeniz ile birlikte kamera uygulamasını başlatabileceksiniz.

HarmonyOS 3.0 güncellemesi gümbür gümbür geliyor: Gerisini Android düşünsün

Android 13 yeni detayları incelendiğinde daha kararlı bir cihaz kullanımının ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Bazı Android tabanlı işletim sistemine sahip cihazlar kararsızlıktan kaynaklı yavaşlama sorunu yaşayabiliyor. Herkesin merakla beklediği bu yeni güncelleme 2022 yılının sonlarında muhtemelen beta kullanıcılara ulaşacak. Sizce Android 13 platformunda daha başka hangi özellikler yer almalı?