DİKKAT E-Devlette birikmiş paralarınız olabilir hemen çekin

DİKKAT E-Devlette birikmiş paralarınız olabilir hemen çekin

e-Devlet son yıllarda en fazla kullanılan platformlardan birisi olarak karşımıza çıkmakta. Devlet yüze yüze gerçekleştirilebilecek birçok işlemi, online platforma taşımı durumda. Ancak herkesin atladığı son derece önemli detaylar bulunuyor.

E-Devlette birçok işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmemizin yanı sıra bilinmeyen özellikler de oldukça dikkat çekiyor. Çoğu yurttaş bu özellikleri dahi bilmiyor. Yurttaşlara yapılan duyurulara göre e-devlet üzerinden birikmiş paranız olabilir. Peki, E-devlet aracılığıyla bu bilgilere nasıl ulaşabiliriz?

Paralar Sistemde Birikiyor

E-Devlette sizler için bazı tutarlarınız birikmiş olabilir. Geçtiğimiz yıllarda yıl önce hayatımıza tamamen girmiş olan Bireysel Emeklilik Sitemi olarak da bilinen BES, tüm çalışanlar için zorunlu olmuştu. Zorunlu birikim sunan Bireysel Emeklilik Sistemi, çok fazla insanın unuttuğu bir sistem olmasından kaynaklı olarak orada uzun yıllar boyunca paralar birikmeye devam etmişti.

Tüm sigortalı çalışanların zorunlu olarak tabi olduğu Bireysel Emeklilik Sistemi’ne bakabilmek için e- devlete giriş yapmanız gerekmekte. Daha sonrasında da ise ‘’Takasbank’’ kelimesini aramalısınız.

En üst sekmedeki kısma tıklamanızın ardından bakiyenizi sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bazı yurttaşların bakiyesinde para birikiyorken bazı yurttaşlar da ise herhangi bir bakiyenin olmadığını söylemekte fayda var. Eğer ki sistemde birikmiş paranız bulunuyorsa sigorta şirketinizi arayarak, paranızı çekme talebinde bulunabilirsiniz.