Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi alımı yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi alımı yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı’nca bekçi alımları gerçekleşecek. Söz konusu bekçi alımlarıyla ilgili olarak tüm detaylı bilgiler paylaşıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden bekçi alımını bekleyen birçok aday İŞKUR’un resmi web adresi üzerinde araştırma yapıyor. İŞKUR tarafından paylaşılan özel sektör bekçi alım ilanlarına bir de Türkiye geneli bekçi alımı gerçekleşti.

TÜRKİYE GENELİ BEKÇİ ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bekçi alımını bekleyenler için şu anda alımların sadece İŞKUR üzerinden başladığı duyuruldu. Özel sektör bekçi alım başvuruları İŞKUR üzerinden başladı.

GENEL ŞARTLAR

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından bekçi alımı ilanları yayımlandı. Özel sektör bekçi alımı ilanları kapsamında ilana göre özel şartlar belirlense de ilk olarak genel şartlara haiz olunması gerekiyor.

Bekçi alımı genel başvuru şartları:

– T.C. Vatandaşı olmak,

– İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

– 18 yaşını tamamlamış olmak,

– Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)

– Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımaları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.

İşte ilanların detayları:

220120221117041428742-2.jpg220120221117041428742-1.jpg