“Erdoğan İçin Sağlık Raporu Çıkarmak Zorundasınız” Yanardağ’dan Önemli Açıklama!

“Erdoğan İçin Sağlık Raporu Çıkarmak Zorundasınız” Yanardağ’dan Önemli Açıklama!

TELE 1!de yayınlanan 4 Soru Yanıt adlı programda konuşan gazeteci Merdan Yanardağ; iktidara seslenerek “Erdoğan için sağlık raporu çıkarmak zorundasınız” dedi. İşte haberin detayları…

Geçtiğimiz günlerde canlı yayında bir dizi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yayın esnasında bir anlık uyuya kalması gündemdeki sıcaklığını koruyor. Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşık 13 dakika süren bu konuşmanın ortasında bir anlık uyuya kalmış ve bir anda kendisini toparlayarak konuşmasına devam etmişti. Videonun bazı bölümlerinde ise sözcükleri yavaşlatarak söyleyen Erdoğan’ın sağlığına dair iddialar giderek artmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuştuğu ve yayınlanmasından sonra bir anda ülkede gündem olan bu video gazeteci yazarlar tarafından değerlendirilmeye devam ediyor. Videoda Erdoğan’ın zorlandığı açık şekilde görülürken, konuşmanın ortasında bir anda uyuya kalması ise gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu video sonrasında başlayan tartışmalar ise sıcaklığını korumaya devam ediyor.

Merdan Yanardağ: “İnsanlık Durumu”

4 Soru Yanıt adlı programda bu durumu değerlendiren ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videoda uyumuş olmasına dair fikirlerini beyan eden gazeteci ve sunucu Merdan Yanardağ, yaşanan bu durumun gayet insani olduğunu söyledi. Yaşananların yorgunluk ya da hastalık olabileceğini söyleyen Yanardağ, ABD’de her başkanın 6 ayda bir sağlık kontrolünden geçerek sağlık raporu aldıklarını belirtti. Devlet başkanları için bu durumun önemli olduğunu söyleyen Yanardağ, alınan bu sağlık raporlarının ise kamuoyu ile paylaşıldığını belirtti.

merdan-yanardag-17.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videoda bir anlık daldığını söyleyen Yanardağ, orada bir bilinç kaybı olduğunu belirtti. Bunun insani bir durum olduğunu söyleyen Yanardağ, İletişim Daire Başkanlığını yapan Fahrettin Altun’un bu görüntülerden sonra eleştirilere sert tepki göstermesini eleştirerek; Altun ve ekibinin dikkatsiz davrandığını belirtti.

Sağlık Raporu Çıkarılması Gerek!

Konuşmasına devam eden Merdan Yanardağ Videoda bir anlık uyuya kalan Cumhurbaşkanı Erdoğan için kesinlikle bir sağlık raporunun çıkarılması gerektiğini söyledi. Geçmişte yaşanan ve Balyoz Davası olarak geçen süreci de hatırlatan Yanardağ; Erdoğan’ın arabada bayıldığını ifade etti. Geçmişte yaşanan bu bayılmanın epilepsi olduğunun belirtildiğine vurgu yapan Yanardağ, bu konuda resmi bir açıklama yapılmadığını söyledi.

hqdefault.jpg

Videoda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaşadığı sorunun iki sonuca çıkabileceğini belirten Yanardağ; bu durumun ya yorgunluk ya da hastalık olduğunu belirtti. Yaşananlardan dolayı bir Erdoğan’ın doktor kontrolünden geçirilmesi gerektiğini belirten Yanardağ, buna dönük sağlık raporunun çıkarılarak Türkiye kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini ifade etti.