Erdoğan'a çok kötü haber

Erdoğan'a çok kötü haber

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz dikkat çeken bir iddiada bulundu. Özkiraz, Davutoğlu ve Babacan'ın Mart ayında CHP ve İYİ Parti ittifakına katılacağını belirtti.

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz katıldığı bir youtube yayınında gündeme ilişkin yorumlarda bulundu. Özkiraz muhalefet partileri arasındaki görüşmelere değindi.

İTTİFAK GENİŞLİYOR

Özkiraz, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun başlattığı liderlerler görüşmesinin hızlandığını belirtti. Özkiraz, Şubat ve ya Mart ayında Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın CHP ve İYİ Parti ittifakına katılacağını belirtti.

AKP'DE YAPRAK DÖKÜMÜ

2018 referandumunun ardından AKP'de önemli kopmalar yaşandı. Bu kopmaların başında ise bir zamanlar partinin genel başkanlığını yürütmüş eski başbakanlardan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve yine AKP'de Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Ali Babacan'ın ayrılması geliyor. Davutoğlu Gelecek Partisi'ni kurarken, Ali Babacan ise Atılım ve Demokrasi (DEVA) partisini kurdu. Şuan her iki isim de AKP'ye sert muhalefet yapıyor.