Esra Hunkulu’yu katleden Ümitcan Uygun’a müebbet istendi

Esra Hunkulu’yu katleden Ümitcan Uygun’a müebbet istendi

Ankara’da evinde ölü bulunan Esra Hunkulu’nun ölümüyle ilgili olarak Ümitcan Uygun’un tutuklu olarak yargılandığı davada müteelasını açıklayan savcı, Uygun için ömür boyu yani müebbet hapis talep etti

Ankara’nın Mamak İlçesi Akdere Mahallesi’nde yaşayan Esra Hunkulu’nun geçtiğimiz 5 Ağustos’ta evinde ölü bulunmasıyla ilgili olarak Ümitcan Uygun göz altına alınmıştı. Uygun’a kasten öldürmek suçundan müebbet hapis cezası, savcılık tarafından talep edildi.

Savcı, sanık Uygun'un, Hankulu'nun başına cebir uygulayarak, kafasını sert ve bir zemine çarptırması sonucu ölümüne neden olduğunu, ardından cesede yatakta bulunduğu pozisyonu verdiğini belirtti. Savcı sanığın, "kasten öldürmek" suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.

'İÇ KANAMA SONUCU ÖLDÜĞÜ BELİRTİLDİ'

Ankara 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında savunmalarını yapan sanıkların hiçbiri suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme, sanık avukatlarının yeniden adli tıp kurumundan rapor alınması yönündeki taleplerini reddederek, toplanacak başkaca bir delil ve dinlenecek tanık kalmadığını bildirerek, savcıya mütalaası için söz verdi. Celse arasında mütalaasını sunan savcı, Esra Hankulu'nun, 3 Ağustos 2021'de sanıkların tamamı evdeyken, künt kafa travmasına bağlı iç kanama sonucu öldüğünü belirtti. Sanık Uygun'un odada, Hankulu'nun hayati bölgesi başına cebir uyguladığını, böylece maktulün düşürülmesi veya kafasının sert ve künt bir zemine çarptırılması sonucunda hayatını kaybettiğini, ardından sanığın cesede yatakta bulunduğu pozisyonu vererek evden ayrıldığını belirtti.