İş kurmak isteyenler müjde devlet 80 bin lira destek veriyor

İş kurmak isteyenler müjde devlet 80 bin lira destek veriyor

Yeni bir iş fikriniz var ancak sermayeniz mi yok? O halde bu haberi okuyun, iş kurmak isteyenler eşsiz fırsatlar geliyor.

Günümüzde iş kurmak isteyen birçok kişi bulunuyor. Yeni iş fikirlerinin yanı sıra hali hazırda olan işlerin güncellenmiş haliyle yeni bir girişimine girilmek isteniyor. İşte bu noktada çeşitli kurum ve kuruluşlar ihtiyaç sahiplerinin yanında oluyor ve fikirlerinin gerçekleştirilmesine olanak sağlıyorlar.

İş kurmak isteyen yeni girişimcilere yapılan onlarca farklı destekle birlikte eşsiz fırsatlar bulunuyor. Özellikle de imalat kolları üzerine sağlanan girişimlere başlayacak olanları yakından ilgilendiren gelişmeler KOSGEB destek paketlerinde bulunuyor.

ferhat-haberay-kopyasi-kopyasi-62.png

Bilindiği üzere KOSGEB uzun yıllardır yeni bir işe girişmek isteyen veya hali hazırdaki işini büyütmek isteyen kişilere karşılık destek oluyor. Günümüzde binlerce işletme KOSGEB sayesinde ya işyerini büyüttü ya da sıfırdan işyeri oluşturabildi. Üstelik KOSGEB başvuruları son derece basit.

Gelen bilgilere göre KOSGEB başvuru süreci devam ediyor. Kamuyuna yansıyan bu müjdeli haber herkesi oldukça sevindirdi. Tamamen mikro ve küçük işletmelere yönelik olarak sağlanan Hızlı Destek Programı kapsamında yeni düzenlemeler yapıldı ve başvuru tarihleri tekrardan güncellenmiş oldu.

ferhat-haberay-kopyasi-kopyasi-61.png

KOSGEB Desteklemeye Devam Ediyor

KOSGEB bünyesi altında onlarca işletmeye destek verilmeye devam ediyor. Korona virüs salgınından da olumsuz etkilenen küçük işletmelere yönelik yapılan çalışmalar sonucunda çeşitli paketler oluşturulmaya devam ediyor.

2020 yılı itibariyle birlikte KOSKEB, yeni imalat girişimcilerine 80 bin liraya kadar destek vermekteydi. Normal şartlar altında 2019 yılında tamamlanması beklenen proje, talepler ve koşullardan kaynaklı olarak 2020 yılına kadar uzatıldı.

ferhat-haberay-kopyasi-kopyasi-60.png

Son olarak da projede yapılan yeni güncellemelerle birlikte söz konusu paketten faydalanmak isteyen yurttaşlar 3 Eylül 2021 tarihine kadar başvuru yapabilecek.