İşte dakika dakika Halil Falyalı cinayeti.

Halil Falyalı cinayeti KKTC'yi ve Türkiye'yi sarsmıştı. TV 100 cinayetin öncesi ve sonrasına ilişkin önemli görüntüler ve bilgilere ulaştı…

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde otel ve kumarhaneler işleten Halil Falyalı, geçen hafta Girne’de saldırıya uğradı. Aracı çarpraz ateşe alındı. Saldırıda, Falyalı ile şoförü Murat Demirtaş öldü. Cinayet adayı sarstı. Çok yönlü soruşturma başlatıldı. Önce araçlardan birini kullandığı tespit edilen, Ömer Tunç yakalandı.

Soruşturmanın kapsamı genişletildi. İstanbul’a da uzandı. 'Üniformalı çete' olarak bilinen Söylemez Kardeşler çetesinin liderlerinden Mustafa Söylemez ve iki adamı gözaltına alındı. Çetenin kilit isimlerinden Fena Söylemez ve iki kişi daha yakalandı.

Cinayetin “tetikçileri” olarak yakalanan iki zanlı, saldırıya, İstanbul’da gözaltına alınan Mustafa Söylemez’in de katıldığını söyledi.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

TV 100 cinayetin öncesi ve sonrasına ilişkin önemli görüntüler ve bilgilere ulaştı…

Buna göre, cinayet tam 15 gün önce planlandı. Tetikçiler, 15 gün boyunca iki ayrı güzergahta keşif yaptı. Bu iki güzergahta, Falyalı’nın sık kullandığı güzergahlardı.

Saldırıya karışanların kullanması için sim kartlar yaklaşık bir hafta önce şüphelilerden Ömer Tunç tarafından satın alındı. Tarih, 05.02.2022’ydi... Saldırıda kullanılacak araçlar ve silahlar da ayarlandı. Saldırıya saatler kalmıştı. Saldırganlar, oldukça soğuk kanlıydı. Hatta saatler önce Mustafa Söylemez, bir markette alışveriş yaptı, yemek yedi ve kahve içti.

İşte o görüntüler: