Kötü Haber! Şevket Sabancı Hayatını Kaybetti!

Kötü Haber! Şevket Sabancı Hayatını Kaybetti!

Sabancı ailesinin ikinci kuşak temsilcilerinden olarak bilinen Şevket Sabancı 85 yaşında yaşama veda etti. Şok eden haber sonrasında birçok tanınır sima başsağlığı mesajı yayınladı.

Türkiye’nin en eski ve en bilinir holdinglerinden biri olan Sabancı Holding’in önemli bir ismi hayatını kaybetti. Türkiye’de Sabancı ailesi olarak bilinen bu ailenin ikinci kuşak temsilcilerinden biri olarak kabul edilen Şevket Sabancı’nın hayata gözlerini yumduğu duyuruldu. Bir süredir hastanede tedavi altında bulunan Şevket Sabancı’nın hayatını kaybetmesi gündeme bomba gibi düştü.

Şevket Sabancı Kimdir?

sevket-sabanci-9926.jpg

1936 yılında Kayseri’de doğan Şevket Sabancı Hacı Ömer Sabancı ve Sadıka Sabancı’nın 4. çocuğu olarak dünyaya gelmişti. Sabancı ailesinin ikinci kuşak temsilcisi olarak görülen Şevket Sabancı İngiltere’de yüksek öğrenim eğitimi aldı. İngiltere’de tekstil eğitimi alan Şevket Sabancı; 2004 yılına kadar Sabancı şirketinin başkan vekilliğini yapmıştı. Bir süredir hastanede tedavi olduğu belirtilen Şevket Sabancı’nın 85 yaşında hayatını kaybettiği belirtildi.