Meteoroloji’den Çok Önemli Uyarı! 8 İl İçin Kırmızı Alarm!

Meteoroloji’den Çok Önemli Uyarı! 8 İl İçin Kırmızı Alarm!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) yaptığı son değerlendirmeye göre bazı bölgeler için uyarılar duyuruldu. Sıcaklıkların düşmesi ve yağışların tekrar geri gelmesiyle bazı şehirlerimizde sel baskınları olmaya başladı.

Bazı şehirlerimizde kuvvetli yağışlar sonrası sel baskınları olurken, vatandaşlara MGM tarafından uyarılar gelmeye devam ediyor. Buna göre Bartın çevreleri, Zonguldak ve Kastamonu’nun kuzey bölgeleri için uyarılar yapılırken; bu bölgelerde sağanak yağış nedeniyle olası tüm olumsuz durumlara karşı dikkatli olunması çağrısı yapıldı. Vatandaşlara sel, su baskını, yıldırım ve heyelan gibi doğa olaylarına karşı tedbirli olmaları çağrısı yapıldı.

Yağışlar Yarın Devam Edecek!

Sıcaklıkların düşmesi ile birlikte artan yağışlar ülkemizin bazı bölgelerinde doğa olaylarına neden oldu. Olası doğa olayları sebebiyle vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için MGM’den önemli açıklama geldi. Bu açıklamaya göre Marmara Bölgesi’nin kuzeydoğusu, Kardeniz Bölgesi, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadalo Bölgesi’nin kuzeydoğusu ve yine Doğu Akdeniz Toroslar bölgesinde sağanak ve gök gürültülü yağışların beklendiği duyuruldu.

basliksiz-1.jpg

MGM’nin yayınladığı hava tahminlerine göre yarın itibariyle kuzey ve iç kesimlerde parçalı bulutlu ve yer yer çok bulutlu hava beklenirken, ülkenin geri kalan bölgelerinde ise az bulutlu ve açık hava durumlarının beklendiği belirtildi.

8 İl İçin Önemli Uyarı!

417171-2001014689.jpg

8 il için önemli uyarılar yapan MGM, vatandaşların olumsuz durumlara karşı dikkatli olmasını istedi. Bu uyarılar Trabzon, Zonguldak, Rize, Bartın, Giresun, Ordu, Kastamonu ve Artvin için yapılırken, buralarda yaşayan vatandaşların ani su baskınları, sel, heyelan gibi doğa olaylarına karşı tedbirli olması istendi. Bu şehirlerin özellikle kıyı kesimlerinde kuvvetli yağış beklentisi duyuruldu.