Kakao Yağının Faydaları

Kakao Yağının Faydaları

Yazın güneşlenirken daha kısa sürede yanmak ve daha güzel bir bronzluk elde etmek için kullandığımız kakao yağının cildimize bilmediğimiz daha birçok faydası var.

Yazın güneşlenirken daha kısa sürede yanmak ve daha güzel bir bronzluk elde etmek için kullandığımız kakao yağının cildimize bilmediğimiz daha birçok faydası var. Kozmetik ürünlerinin içinde de sıkça yer alan kakao yağı, kokusu ile mest etmeye yetiyorken, bir de faydaları ile etkisini gösteriyor. Hem cilde hem de saça faydaları bulunan kakao yağı, cilt kuruluğunu giderme ve cilt çatlakları üzerinde oldukça etkilidir. Özellikle hamilelere çatlak oluşumunu önlemek için hamileliğin ilk aylarından itibaren kakao yağı kullanmaları tavsiye edilir. Bu yağ ayrıca yeni oluşmuş kırmızı çatlakların görünümünün hafifletilmesi için de kullanılabilir.

Kakao Yağının Faydaları

Kakao yağı yoğun bir yağ olduğu için cilt kuruluğunu gidermede oldukça etkilidir. Kışın ekstra kuruyan cilde sahipseniz, haftada 1-2 kez kakao yağı ile cildinize masaj yapabilirsiniz. Nemini kaybetmiş ciltler için iyi bir nemlendirici görevi görür. E vitamini yönünden oldukça zengin olan kakao yağı, cilt kuruluğunun yanı sıra kaşınma hissinin de önüne geçilmesine yardımcı olur. Çatlakların dışında yara izleri ve ameliyat sonrası izlerin tedavisinde de bir ek yöntem olarak kullanılabilir.

KAKAO YAĞININ SAÇA FAYDALARI

Bu yağ, cildin yanı sıra saç için de oldukça yararlıdır. Satın aldığınız birçok saç bakım ürününün içeriğine baktığınızda da “kakao yağı” yazdığını görebilirsiniz. İçerdiği E vitamini ile saç bakımına da yardımcı olan bu yağ, saç derisindeki kaşınma ve kurulukların önüne geçerken, kuruyan saç uçlarının da yumuşamasına yardımcı olur ve düzenli kullanımda saça parlaklık kazandırır.