Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Mavi gözler denizin rengini benimsediği için derin ve büyüleyicidir. Mavi gözler için makyaj yapmanın önerilerini sizlere sunmaya çalışayım.

Bu renkteki gözlere sahip bayanlarda bana göre aynı renkte yani mavi biz göz kalemi bile gözü ortaya çıkarmakta yetiyor. Ama biz bayanlar bazen sadece bir göz kalemiyle yetinmiyoruz. Mavi gözler için makyaj yaparken o ışıltıyı yakalamak lazım.

Gözlerimize makyaj yaptığımızda ışıltılı görünmesine özen gösteriyoruz. Pastel tonlarını seçmek göze daha iyi bir uyum sağlar. Bronz, turuncu, kahverengi gibi tonlar mavi gözler için en ideal renklerdir. Maviye uyan bir renk bulmak zordur. Bunun içinde söylediğim gibi maviye tam zıt olan pastel tonlarını seçmek gerekir ki mavi göz makyajı yapıldıktan sonra ışıltısını yansıtsın ve çekiciliğini ortaya koysun.

Kahverengi göz kalemi mavi gözler için en ideal renktir. Gözlerin güzelliğini kaybetmemek istiyorsanız siyah tonlarından kaçının. Fakat siyah göz kalemi kullanmak istiyorsanız bunu tek başınıza sakın denemeyin buna ek olarak bronz ve kahverengi far muhakkak şiddetle kullanmanızı tavsiye ederim.

Turuncu rengi de unutmamak lazım mavinin berraklığının ışıltısını yüze yakışan görüntüsünü tamamlamak ve göz önünde tutmanızda yardımcı olur. Mavi göz makyajında ki önerim bronz ve kahverengi far kullandığınız zaman kirpiğin dip kısımlarına doğru yoğun yukarı kısımlara doğru hafif sürmelisiniz.

Bu şekilde sürmek gözleri daha ön planda tutar. Zaten ön planda olan gözleriniz daha da ön planda olur. Dikkat çekici daha fark yaratıcı gözler ve büyüleyici gözleriniz size mutluluk verdiği gibi etrafınızdaki insanlarında bunu fark etmesi size bunu ifade etmesi size büyük haz verir.

Çok yoğun olmamakla beraber gri tonlarındaki farlar da size önerebilirim gözünüze sürdüğünüz kahverengi kalemi sadece göze değil göz arasına ve kaşlarınızda aynı kalemle boyamanızı tavsiye ederim.

Çünkü genelde renkli gözlü bayanlar beyaz ve buğday tenli olduklarını için bu uygulama zamanla sizin de dikkatinizi çekecek ve gözlerinizi ön plana çıkardığından bundan sonra bu uygulamayı hayatınıza geçireceksiniz. Mavi gözler için makyaj önerilerimi uyguladığınızda bir usta olmasanız bile bir usta gibi makyaj yapabilirsiniz.