SAÇ DÖKÜLMESİ YAŞAYANLAR, DOĞAL YÖNTEMLERLE İŞTE SİZE KESİN ÇÖZÜM !

SAÇ DÖKÜLMESİ YAŞAYANLAR, DOĞAL YÖNTEMLERLE İŞTE SİZE KESİN ÇÖZÜM !

Hava koşullarının olumsuzluğu, sağlıksız beslenme, yoğun iş temposu tüm bu saydıklarımız saçlarınızın canlılığını kaybetmesine ve koparak dökülmesine yol açabilecek sebeplerden sadece birkaç. Her ne kadar saç dökülmesi doğal bir süreç olsa da mevsim geç..

geçişleri gibi bazı dönemlerde dökülen saç telliri sayısında artış meydana gelmektedir. Ancak endişelenmeye gerek yok bu dökülmelerin önüne geçmek ve azaltmak aslında çok basit gelin birlikte inceleyelim.

BESLENME

Eğer ki sağlıklı saçlara tekrardan kavuşmak istiyarsanız bunun için en basit ve etkili yöntemlerden biri düzenli ve sağlıklı beslenmek. Koparak dökülmelerinin önüne geçmek yanı sıra sağlıklı bir saç'a sahip olmak istiyorsanız beslenmenize önem göstererek ve beslenme rutininiz de birkaç değişiklik yaparak bunun önüne çok rahat geçebilirsiniz. Bu değişiklirden birisi balık ve tavuk gibi protein ürünlerine önem vermek, Süt ürünleri tüketmek saçınızın ihtiyacı olan C, D,A Vitaminleri vücudunuza alarak çok rahat bir şekilde saç tellerini güçlendirebilirsiniz.

016-bebek.jpeg

ILIK SUYLA SAÇLARINIZI YIKAYIN

Saç derisine zarar veren ve doğal yağların yok olmasına sebep olan sıcak suyla saç yıkama alışkanlığından kurtulun. Özellikle kışın saçlar daha sıcak suyla yıkandığı için saç derileri zarar görmekte ve koparak dökülmelere neden olmaktadır bu alışkanlığından vazgeçmek saç derinize ve saç tellerinin sağlığına faydalı olacaktır.

SAÇ TİPİNİZE UYGUN ŞAMPUAN KULLANIN

Saç tipinize uygun olmayan şampuan kullanmak saçların dökülmesine saç tellerimizin yorulmasına sebep olur. Saçlarınızın türüne ve tipine uygun olmayan şampuan kullanmak saç dökülmesine neden olabilir.

bebek-sac-dokulmesi.jpg

SAÇ SPREYİ VE JÖLE GİBİ KİMYASAL ÜRÜNLERDEN UZAK DURUN

Saçlarınıza şikel vermek, daha güzel görünmelerini sağlamak için kullandığımız saç spreyi, saç köpüğü jole vaks gibi ürünler saçlarınıza zarar vererek dökülmesine neden olabilir. Güzel görünmek uğruna saçlarınızdan olmayın daha dikkatli ve daha güvenilir ürünler kullanmaya dikkat edin.

Ayrıca saç derisinde meydana gelen kan dolaşımının hızlı olması saç dökülmesinin önüne geçebilmektedir. Hindistan cevizi yağı, Zeytinyağı gibi faydalı yağlarla saç diplerine yapılan masaj kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Yine bir tutam Biberiye yağı belli bir süre kaynatılıp soğutulduktan sonra saç durulamasınada kullanılabilir. Bu uygulama saçların güçlenmesini sağlar. Normalde fazla saçlarınızın döküldüğünü düşünüyorsanız uzman yardım alarak belli bir tanı konduktan sonra gerekli vitamin takviyesi protein destekli beslenme yolu ya da hormonal bozukluk varsa bunun tedavisi yoluna gidilerek saç dökülmesi önlenebilir ya da minimum düzeye düşürülür.

2066512-93d8196ab3e1328f907b012a4ef3cbeb-640x640.jpg