Bu Yeni Dizi Avrupa Yakası ve Yalan Dünya Ekibini Sevenlere Sevinç Çığlıkları Attıracak! Gülse Birsel İmzalı Yeni Dizi Çok Yakında!

Bu Yeni Dizi Avrupa Yakası ve Yalan Dünya Ekibini Sevenlere Sevinç Çığlıkları Attıracak! Gülse Birsel İmzalı Yeni Dizi Çok Yakında!

Kendi zamanlarına damgasını vuran, dönemin bütün yaş grupları tarafından fazlasıyla sevilen Avrupa Yakası ve Yalan Dünya ekibi, yepyeni bir diziyi izleyiciyle buluşturmak için hazırlık yaptığını duyurdu. Senarist ve aynı zamanda fazlasıyla iyi bir oyuncu olan Gülse Birsel'in verdiği bilgiye göre yeni komedi dizisinin kadrosu da oldukça güçlü kişilerden kurulu. İzleyicilere Avrupa Yakası’nı aratmayacak yeni Gülse Birsel imzalı komedi dizisinin tüm özellikleri ve en iyi ayrıntıları haberimizde…

Güzel haberi, yayınlandığı dönemler sırasında çok sevilen ve beğeniyle izlenen Avrupa Yakası ve Yalan Dünya dizilerinin senaristi Gülse Birsel verdi. Yeni bir komedi dizisi yolda ve gümbür gümbür geliyor.

AVRUPA YAKASI

2004-2009 yılları arasında ATV'de toplam altı sezon yayınlanan Avrupa Yakası, dönemin en popüler ve en sevilen televizyon dizilerinden biriydi. Senaryosunu Gülse Birsel'in yazdığı dizinin bitmesinin ardından seyirciler dizinin yeniden başlaması için sürekli olarak baskı yaptı.

YALAN DÜNYA

Aynı senarist ve benzer ekiple başlayan Avrupa Yakası tarzı bir komedi dizisi olan Yalan Dünya, 2012'de gösterime girmişti. Bu dizi de yaklaşık iki yıl yayınlandı ve fazlasıyla sevildi.

Edinilen bilgilere göre Gülse Birsel şu anda yeni bir proje üzerinde çalışıyor.

YENİ DİZİNİN DETAYLARI AÇIKLANDI

Avrupa Yakası tadında olacak yeni komedi dizisi, edinilen bilgilere göre sitkom tarzında değil. Gerçek mekanlarda geçecek olan yeni dizinin oyuncu kadrosunun da oldukça güçlü olduğu ortaya çıktı.

Gülse Birsel'e göre bu yeni komedi dizisi sekiz bölümden oluşacak ve sadece dijital platformda yayınlanacak. Güncel bir hikaye olduğunun da altını çizen başarılı senarist, çekimlerin yaz aylarında başlayacağını da açıkladı.

yeni-proje-11-31-690x450.jpg

EN ÇOK ÖZLENEN DİZİLERDEN BİRİYDİ

Aralık 2021'de yapılan bir araştırmada izleyicilerin en çok özlediği diziler değerlendirilmişti. Araştırmanın bulgularına göre Avrupa Yakası, Türkiye'de en çok özlenen ilk beş dizi arasında yer almıştı.

Aynı çalışmada, Türk izleyiciler arasında en popüler dizi türünün komedi ve bilimkurgu olduğu ortaya çıkmıştı.