Dizi Final Yapacak Fakat Başrol Oyuncusu Devam Edecek! Türk Televizyon Tarihinde Bir İlk! Sonuçları Nasıl Olacak?

Dizi Final Yapacak Fakat Başrol Oyuncusu Devam Edecek! Türk Televizyon Tarihinde Bir İlk! Sonuçları Nasıl Olacak?

Ezgi Mola, Merve Dizdar ve Birkan Sokullu gibi yıldız başrollerin bulunduğu Masumlar Apartmanı dizisinde Türk dizi tarihinde bir ilk yaşanacak. TRT 1 dizisi Masumlar Apartmanı iki sezondur izleyicilerin beğenisini fazlasıyla kazanmayı başarmıştı. Dizi sadece başarılı oyunculuklara sahne olduğu için değil, gerçek hayat hikayelerini ekranlara taşıdığı için de gündemden düşmüyordu.

Gülseren Budayıcıoğlu'nun Madalyonun İçi kitabının Çöp Ev bölümünden uyarlanmıştır. Farah Zeynep Abdullah'ın diziden ayrılmasının ardından dizi hakkında çok sert yorumlar yapılmıştı. İnci karakterini canlandıran Farah Zeynep Abdullah'ın diziden ayrılmasının ardından beğenilen dizinin kan kaybettiği de söylenenler arasındaydı. Tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Ömrü beklenenden kısa oldu

Muhteşem bir ilk sezon geçiren ancak ikinci sezonda popülaritesini sürdürmekte zorlanan Masum Apartmanı'nda Melisa Şenolsun'un canlandırdığı Rüya karakterinin ömrü kısa oldu. Dizinin senaristleri, Han'ın sevgilisi olması amaçlanan Rüya ile ilgili resmen ters köşe yaptı. Edinilen bilgilere göre dizinin sevenleri, Melisa Şenolsun ve Birkan Sokullu'nun uyumundan hoşlanmadı ve senaryo buna göre değiştirildi. Sadece Masumlar Apartmanı için değil, birçok dizi için 2021-2022 sezonu büyük bir hayal kırıklığıydı. Bu nedenle yapım şirketleri yeni yaklaşımlar deniyor. Masumlar Apartmanında atılacak adım ise bu şekilde atılan ilk adım olacak.

Önce konuk oyuncu oldu sonra diziye katıldı

Masumlar Apartmanı'nın yeni sezonunda televizyonda büyük bir sürpriz yaşandı. TV8'in tek dizisi Kırmızı Oda'nın Doktor Hanım'ı Binnur Kaya, dizide konuk oyuncu olarak yer aldı. Beklenen nihai karar, hem Kırmızı Oda hem de Masumlar Apartmanı reyting rekabetine yenik düşmek üzereyken geldi. Binnur Kaya'nın yer aldığı Kırmızı Oda dizisi final yaptı. 18 Şubat Cuma günü Kırmızı Oda'nın iki yıllık macerası sona erecek. Ancak Binnur Kaya Masumlar Apartmanı'nda Doktor Hanım olarak devam edecek.

Sezon sonunda final ihtimali

Türk televizyon tarihinde eşi benzeri olmayan bu durumun Masumlar Apartmanı dizisinin kaderini nasıl etkileyeceği şimdiden konuşulmaya başlandı. Masumlar Apartmanı’ndaki Gülben ve Safiye gibi ana karakterlerin hikayelerinin hızla gelişmesi, dizinin biteceği yönündeki iddiaları hızlandırdı. Dizinin bu sezonun sonunda final yapacağı tahmin ediliyor. Dizinin yapım şirketi OGM Pictures ve TRT 1, final kararı hakkında henüz kamuoyuna açıklama yapmadı.