Elçin Sangu’ya tazminat şoku tam 3 milyon lira ödeyecek

Elçin Sangu’ya tazminat şoku tam 3 milyon lira ödeyecek

Ünlü oyuncu Elçin Sangu’nun eski menajeri Başay Okay ile aralarında bulunan sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetmesi üzerine dava açılmıştı. Sangu’nunda katıldığı davada ünlü oyuncuya tam 10 bin dolar ve 2 milyon 378 bin lira tazminatı faiziyle ödenmesine karar verildi.

Aşk' dizisiyle büyük bir şöhret yakalayan Elçin Sangu'nun eski menajeri Başay Okay, daha önce yaptıkları sözleşmeye uymadığı için ünlü oyuncu hakkında tazminat davası açmıştı.

"Hukuki işlem başlattık ama savaş açmadık" diyen Okay, "10 senedir menajerlik yapıyorum. Hem ben, hem de o oyuncu arkadaşımız bu durumun yaptığımız işlerin önüne geçmesini istemeyecektir. Bütün her şeyi hukuka bıraktık" demişti. Ancak taraflar uzlaşmadı ve dava uzadı.

Bilirkişi raporunda, Elçin Sangu’nun eski menajerine 3 milyon lira tazminat ödemesi gerektiği belirtildi. Bugün gerçekleşen duruşmada ise karar çıktı.

Mahkeme, ünlü oyuncunun Başay Okay'a tazminat ödemesine hükmetti. Mahkeme, ünlü oyuncunun Başay Okay'a 100 bin dolar tazminat (1 milyon 350 bin TL), rol aldığı reklamlarda Okay'ın hak ettiği 2 milyon 378 bin TL'yi 6 yıllık faiziyle ödemesini hükmetti.