Hadise’nin 542 bin liralık yüzüğü gündeme bomba gibi düştü

Hadise’nin 542 bin liralık yüzüğü gündeme bomba gibi düştü

Ünlü şarkıcı Hadise, sevgilisi Mehmet Dinçler tarafından kendisine hediye edilen 40 bin dolar (542 bin TL) yüzük, gündeme bomba gibi düştü. Dinçerler ailesine ait olan üç şirketin konkordato davasına damga vurması ise dikkat çekti

Gaziantepli Mehmet Dinçerler ile kardeşi Burhan Dinçerler’in sahip oldukları Hacı Sayid Gıda A.Ş, Dünyaca ünlü Glori Jean’s markasının Türkiye temsilciliğini yapan Grup Dnc. Gıda Mahkemesi üç şirkete yönelik olarak mali krizler gündemde.

'ALACAKLILAR ZARARA UĞRATILDI'

İstinaf mahkemesinin verdiği bu karar sonrası dosyaya bakan Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi yeni bir bilirkişi raporu aldı. Kararın kaldırılması sonrası ilk duruşma ise önceki gün yapıldı. Duruşmaya 30’a yakın alacaklı firma avukatı katıldı. Duruşmaya, kurucu ortak Mehmet Dinçerler’in avukatı Av. Hicran A. Şenoğlu’nun sözleri damga vurdu. Av. Şenoğlu, duruşmada “Burhan Dinçerler, kurtaracağına inandığı şirketin borçlarını ödüyor. Hacı Sayid’i ödemiyor. İki banka borcu ödenmedi. Bu ikisi de müvekkilimin borcu. En kârlı yerler devir gösterilerek alacaklılar zarara uğratıldı. Yönetim kayyumu atanmasını talep ediyoruz. Hacı Sayid hileli iflasa gidiyor. Kasada 1 ay içinde 4 milyonluk eksilme var” dedi.