Ünlü YouTuber 3,5 milyon dolar dolandırıldı

Ünlü YouTuber 3,5 milyon dolar dolandırıldı

Dünyanın en ünlü YouTuber içerik üreticilerinde Logan Paul, tam tamına 3,5 milyon dolarını kaybetti. Youtuber’e büyük bir vurgun yapıldı. İşte tüm detaylar.

Shiftdelete de yer alan haere göre; YouTube platformunda 20 milyona aşkın takipçisi olan ve son yıllarda boks sporuna merak salmasıyla dünya çapında ünlülüğü artan Logan Paul, tam tamına3.5 milyon dolarlık bir dolandırıcılık vakasıyla gündeme bomba gibi düştü.

Ünlü YouTuber, geçtiğimiz yılın Aralık ayında, oldukça nadir bulunan ve sıfır paket olarak dünyada tek kaldığı iddia edilen ilk baskı Pokemon kartları için tam 3.5 milyon dolar harcamıştı. Ancak kapalı paketi açan Paul, hayatının en büyük şoklarından birini yaşadı. Pokemon setinin içinden Pokemon kartı dahi çıkmadı.

PAUL PAKETİ AÇINCA YIKILDI

20 Aralık 2021 tarihinde resmi Twitter hesabı aracılığıyla bir gönderi paylaşan Logan Paul, 1. Basım ve mühürlü, jelatini açılmamış bir Pokemon kart koleksiyonuna 3.5 milyon dolarlık bir ödeme yaptığını açıklamıştı.

Aradan geçen yaklaşık 1 aylık sürecin sonunda Pokemon paketini açmaya karar veren Paul, dolandırıldığını anladı. Daha önce paketlerin orijinal basım bir kutunun içinde olduğunu onaylayan bir uzmanla çalışan Paul, paketi açtığında Pokemon kartı dahi göremedi. Tüm kutu, oldukça sıradan G.I Joe kartlarının paketlenip sunulduğu öylesine bir koleksiyondan ibaretti.

Bu hafta içerisinde YouTube kanalında yayınladığı yeni bir videoyla flashback tadında sahneler de paylaşan Paul, kutuyu satın alım sürecinde görüşünü aldığı uzmanlarla yaşadıklarını paylaştı. Yaklaşık bir ay sonra kutunun içerisinde 3.5 milyon dolar değerinde bir koleksiyon bulunmadığını anlayan Paul, koleksiyonun sonradan bantlandığını görünce adeta yıkıldı.

Ancak konu Logan Paul olunca tüm bu yaşananların izleyicilerin bir kez daha kandırıldığı bir reklam çalışması olma olasılığı da akıllara geliyor. Tüm bu sürecin nasıl devam edeceği merak konusu. Eğer yaşananlar bir PR operasyonu değilse, ünlü YouTuber’ın paketi satın aldığı kişiden davacı olması bekleniyor.