Yasemin Ergene Değişimi ile Yürekleri Dağladı! Gözyaşlarınızı Tutamayacaksınız!

Yasemin Ergene Değişimi ile Yürekleri Dağladı! Gözyaşlarınızı Tutamayacaksınız!

Yasemin Ergene kimdir ? Yıllardır sanat dünyasındaki gelişimi ve hayat hikayesi

22 Ocak 1985 tarihinde dünyaya gelen ünlü oyuncu Yasemin Ergene, ailesinin (Yasemin Ergene'nin ikiz erkek kardeşi ve abisi bulunmaktadır. ) kedisinin 3 yaşında iken Almanya’dan kesin dönüş yapmasıyla birlikte Tekirdağ’ın bir kasabasına yerleştiler. İlköğretim, ortaokul ve lise öğrenimini bu kasabada tamamlayan ünlü oyuncu Yasemin Ergene, sanat alanına giriş yapabilmek için Tekirdağ’ın Mürefte kasabasındaki liseden mezun olduktan sonra, bir süre boyunca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim aldı.

Ülke genelinde tanınan ve bir hayli sevilen oyuncu Yasemin Ergene, 15 yaşına geldiğinde Gaye Sökmen Ajansı’nın düzenlediği güzellik yarışmasına katılarak son 10 yarışmacı arasına girmeyi başardı. 2003 yılında Türkiye güzellik yarışmasına katılan Yasemin Ergene, bu yarışmada da ilk 10 arasına kalmayı başardı.

Yasemin Ergene Değişimi

Televizyon dünyasına ilk kez 2002 yılında (Koçum Benim) dizisiyle giriş yapan Yasemin Ergene, 2004 senesinde beyazperdeye uyarlanan ve Yılmaz Erdoğan’ın yapımcılığını üstlendiği (Vizontele Tuuba) filminde rol aldı. Ardından (Çocuğun Var Derdin Var) adlı dizinin çekimleri sonrasında Can Gürzap tarafından diksiyon eğitimi aldı. 2005 senesinde yayın hayatına başlayan Aşk Oyunu dizisinde aldığı rol sayesinde büyük bir üne kavuşan oyuncu, kısa bir süre zarfında ülke genelinde gündeme oturdu ve ‘en popüler genç aktörler’ arasına girmeyi başardı.

Ünlü oyuncu Yasemin Ergene, sanat alanına giriş yapabilmek için Tekirdağ’ın Mürefte kasabasındaki liseden mezun olduktan sonra, bir süre boyunca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim aldı. Sonrasında, Gaye Sökmen Ajansı’nın düzenlediği güzellik yarışmasına katılarak son on yarışmacı arasına girmeyi başardı. 2003 yılında Türkiye güzellik yarışmasına katılan Yasemin Ergene, bu yarışmada da ilk on yarışmacı arasına kalmayı başardı. Bu başarılarının ardından birçok ünlü dizi ve sinema filminde rol alan ünlü oyuncu hayranlarını üzecek bir haber verdi. En son 2006 ve 2010 tarihleri arasında yayınlanan (Doktorlar) dizisinde “Ela Altındağ” karakterini canlandırdı ve sonrasında çok kritik bir karar alarak oyunculuğu bıraktığını açıkladı.

Ünlü oyuncu Yasemin Ergene, tanındık işadamı İzzet Özilhan ile birliktelik yaşadı ve 16 Temmuz 2011 tarihinde evlendi.